JAKA JEST RÓŻNICA MIĘDZY HALOGENEM A LEDEM?

Zarówno oświetlenie halogenowe, jak i ledowe może rozświetlić nasze pomieszczenia. Są one dobrą alternatywą dla standardowych żarówek o dużej mocy, których zabroniono używać. Różnica między tymi dwoma rodzajami opiera się na emisji ciepła. 

Żarówka halogenowa niewiele różni się swoim działaniem od tradycyjnych żarówek. Podczas doprowadzenia do niej napięcia, prąd przepływa przez żarnik, wywołując efekt termiczny wpływający na możliwość świecenia. Żarówki ledowe są z kolei nietermicznym źródłem światła. Rekombinacja promienista, która jest odpowiedzialna za ich świecenie, nie emituje ciepła. Główną zaletą żarówek ledowych jest ich długa żywotność, ponieważ mogą bezawaryjnie działać nawet przez 100 000 godzin. Niskie zużycie prądu również sprawia, że to właśnie na nie pada wybór konsumentów.

Dzięki temu, że żarówki ledowe nie emitują ciepła, mogą być stosowane w pomieszczeniach, w których wymagane jest utrzymanie niskiej temperatury. Zaletą żarówek halogenowych jest natomiast to, że można je nabyć w niskiej cenie oraz cechują się przyjemniejszą dla oka barwą, niż ta, która jest emitowana przez ledy.

Menu

Ustawienia

Utwórz darmowe konto aby zapisać ulubione produkty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się