ZALETY DOBREJ JAKOŚCI OŚWIETLENIA LED

Odpowiednio dobrane oświetlenie LED nie tylko eksponuje zalety wnętrza i pomaga na co dzień, ale także buduje nastrój. Jeśli zależy ci na tym, aby światło w mieszkaniu tworzyło atrakcyjną aranżację: podkreślało wybraną ścianę, sufit lub gzyms, a jednocześnie było energooszczędne – pomocna okaże się technologia LED. 

Oświetlenie LED: co to jest i czym się wyróżnia?

Korzysta ona z emitujących światło diod, stąd jej nazwa, będąca skrótem od angielskich słów: Light Emitting Diode. Ten system oświetlenia pozwala modelować kąt padania i kolor światła.

Diody LED ze względu na ich mały rozmiar można zamontować w oświetleniu mieszkania niemal w każdym miejscu, które przyjdzie nam do głowy: od półek i szafek przez wnęki ścian po schody i lustra. Świetnie się prezentują w kuchni, salonie, sypialni, a nawet w małej łazience.

LED-y doskonale podświetlają meble i zakamarki, do których nie docierają główne źródła światła. Dyskretnie podkreślają urodę wnętrza. Lista zastosowań tego nowoczesnego oświetlenia jest długa. Podpowiadamy więc, gdzie warto zamontować oświetlenie LED oraz jakie efekty można uzyskać. To pozwoli zrozumieć fenomen rosnącej popularności LED-ów.

  • Energooszczędność – zużywają znacznie mniej energii niż inne źródła światła. W efekcie mniej płacimy za prąd.
  • Trwałość – bardzo długa zachowują swoją żywotność, np. kilkadziesiąt tysięcy godzin. Po tym czasie jednak wcale nie przestają działać, tylko mogą emitować światło o mniejszym natężeniu i bledsze.
  • Małe rozmiary – plus elastyczność taśm LED-owych. Co zyskujemy? Możemy doświetlić trudno dostępne miejsca.

  • Niska temperatura – czyli oświetlenie LED nie nagrzewa się tak mocno jak inne żarówki. Mniejsze jest przez to ryzyko pożaru, a temperatura we wnętrzu nie podnosi się pod wpływem światła.
  • Odporność na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne (m.in. ze względu na brak żarnika).
  • Różne kolory i stopnie jasności światła.

Menu

Ustawienia

Utwórz darmowe konto aby zapisać ulubione produkty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się