Żarówki LED E27 – zamiennik tradycyjnych i standardowych żarówek z dużym gwintem

Oznaczenie żarówki E27 oznacza średnicę trzonu żarówki. Pamiętajmy, że oznaczenie wielkości trzonu żarówki jest niezmiernie ważne, aby wybrana żarówka zmieściła się w oprawie lampy. W przypadku E27 mamy do czynienia z 27 milimetrową średnicą. Jest to najbardziej standardowy i podstawowy trzon żarówki. Żarówki tradycyjne o gwincie E27 nie są już produkowane, ale z powodzeniem zastępują je żarówki LED E27 – dzięki czemu nadal możemy korzystać z dawnych lamp i żyrandoli. LED E27 również w wielu parametrach technicznych są bardziej wydajne, niż żarówki halogenowe, energooszczędne czy świetlówki jarzeniowe. Żarówki LED E27 to więc nic innego jak zamiennik żarówek wolfranowych i energooszczędnych, które wykorzystują diody w technologii LED, SMD czy filamenowej. Żarówka LED E27, która w największej mierze przypomina tą tradycyjną to wspomniana żarówka filamentowa, zwana często żarówko LED retro. Różnica polega jedynie na zamianie żarnika wolfranowego klasycznej żarówki na świecące włókna pokryte luminoforem typu LED.

Żarówki typu LED E27 mają szerokie zastosowanie: zarówno w przestrzeni domowej, jak i w biurach, urzędach czy innych punktach użyteczności publicznej.

Główne zalety żarówek LED E27

Co wyróżnia LED E27? Zastosowana technologia LED, która zwiększa trwałość żarówek. Dzięki temu pojawia się zdecydowanie rzadsza konieczność ich wymiany. Warto zwrócić uwagę na parametr żarówki LED jakim jest żywotność wyrażona w ilości godzin nieprzerwanego i bezawaryjnego świecenia.

Kolejny atut wynikający poniekąd z powyższego to dużo korzystniejsza energooszczędność technologii LED.Niesie to ze sobą znaczne i odczuwalne oszczędności w rachunkach za prąd. Należy pamiętać o weryfikacji takich parametrów technicznych jak:

- strumień światła wyrażony w lumenach – im większy tym żarówka świeci jaśniej;

- barwa światła – należy dopasować do rodzaju, wielkości pomieszczenia oraz własnych preferencji (np.: barwa biała ciepła, barwa biała zimna czy neutralna);

- moc elektryczna wyrażona w watach – parametr wskazuje, ile prądu pobiera żarówka.

Nowoczesne żarówki LED E27 to nade wszystko większe możliwości świetlne uzyskiwane przy mniejszym wykorzystaniu mocy elektrycznej, czyli więcej lumenów z Watu.

Kolejnym istotnym atutem i przewagą żarówki LED E27 jest czas pełnego rozświetlenia żarówki po włączeniu – zaledwie w mniej niż sekundę, a także znaczna tolerancja na włączanie i wyłączanie światła.Dlatego żarówka LED E27 nadaje się do przestrzeni korytarzowej, schodowej, przedpokoi itp.

Wymiana oświetlenia na nowoczesne technologie LED daje bardzo dużo korzyści. Zachęcamy do skorzystania z tzw. kalkulatora LED, który w prosty sposób pozwoli wyliczyć realne oszczędności w danym, indywidualnym przypadku.

W razie pytań i wątpliwości co do doboru odpowiedniego oświetlenia LED zapraszamy do kontaktu - chętnie doradzimy najlepsze rozwiązania.

Zobacz także: Żarówki LED E14, Żarówki LED G4, Żarówki LED GU10, Żarówki LED G9, Podświetlenie sufituTaśmy LED, Lampy

Żarówki LED E27

LED żarówek możemy dostosować odpowiednią temperaturę światła do danego pomieszczenia, w zależności od jego przeznaczenia. W razie dylematu w związku z doborem oświetlenia prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny - nasi doradcy są do Państwa dyspozycji - pomożemy w doborze odpowiedniego oświetlenia LED.

Czytaj wiecej
Filtruj

Menu

Ustawienia

Utwórz darmowe konto aby zapisać ulubione produkty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się