Żarówka LED Gu10 – energooszczędność na pierwszy miejscu

Żarówka LED Gu 10 stanowi znakomity zamiennik dla oświetlenia halogenowego punktowego. Jest to typ żarówki LED, który daje mocne i trwałe światło, jednocześnie prezentując dużą energooszczędność i estetyczne oraz eleganckie wykończenie. Gwint typu Gu 10 to mocowanie bagnetowe posiadające 2 piny z grubszym zakończeniem, znajdujące się w odległości 10 mm od siebie. Sposób montażu jest nieskomplikowany i łatwy. Żarówka LED Gu10 montowana jest w oprawie, w taki sposób, aby piny weszły w otwory oprawy i następnie należy zablokować żarówkę przekręcając ją o ćwierć obrotu.

Żarówki LED Gu10 wymagają prądu o napięciu 230V, występują w wariantach mocy od 1W do 15W, a ich moc świetlna to zakres od 100 lumenów do 1100 lumenów. Doskonale nadają się do opraw świetlnych sufitowych, jako oświetlenie punktowe, świecące ku dołowi. Oprawy mogą być okrągłe, prostokątne, kwadratowe etc. w zależności od stylistyki.

Przy wyborze żarówek LED Gu10 mamy również możliwości wyboru temperatury barwowej światła białego: biała naturalna, ciepła bądź chłodna, a przesłona może być transparentna bądź biała. Dostępne są także żarówki LED GU kolorowe, które sprawdzą się w charakterze dekoracyjnego światła.

Zalety i funkcjonalność żarówek LED Gu10. Gdzie najczęściej są wykorzystywane?

Żarówki typu LED Gu10 sprawdzą się zarówno w mieszkaniu, np. w przestrzeni salonowej, jako podświetlenie blatu kuchennego, łazienki, garderoby, schodów, mebli itp, a także w przestrzeniach użyteczności publicznej, zwłaszcza zwłaszcza przy oświetleniu wystaw sklepowych, czy jako podświetlenie reklam itp.

Żarówki LED Gu10 ze skupionym światłem są idealne do oświetlenia punktowego, reklamowego, czy dekoracyjnego. Żarówki ledowe o wąskim kącie padania światła są również powszechnie używane w oświetleniu elewacji, czy jako oświetlenie sufitowe wysokiego pomieszczenia.

Główne zalety żarówek LED Gu10 w porównaniu z halogenowym źródłem światła, są następujące:

- energooszczędność – od 80-90% mniej prądu od halogenowych żarówek;

- długa żywotność – nawet do 35 tys. godzin nieprzerwanego i bezawaryjnego świecenia;

- klosze bardzo dobrze rozpraszające światło;

- zwiększona odporność na spadki napięcia;

- bardzo wysoka wydajność świetlna, czyli stosunek lumenów do poboru energii w watach;

- mocne i jasne światło;

- istotny materiał wykonania, w niektórych typach (polecane modele) występuje ceramiczna obudowa i szkło. Ceramiczna obudowa działa jak radiator – doskonale odprowadza ciepło;

- dostępne warianty z podwyższoną klasą szczelności np.: IP44 (ochrona przed kurzem, zabrudzeniami i wilgocią);

- bezpieczeństwo, zdrowie i ekologia – żarówki nie wydzielają szkodliwego promieniowania (UV i IR), nie zawierają też takich substancji jak ołów czy rtęć

W naszej ofercie polecamy bogaty wybór żarówek LED Gu10 doświadczonego producenta i dystrybutora LedLine. Żarówki LedLine to 2-letnia gwarancja producenta, bardzo dobrej jakości dobrane komponenty, oraz doskonałe parametry techniczne. Żarówki spełniają ponadto wszelkie wymogi i normy europejskiego rynku oświetleniowego. To inwestycja na długie lata użytkowania.

Zobacz także: Żarówki LED E14, Żarówki LED G4, Żarówki LED G9, Żarówki LED E27, Taśmy LED, Lampy

Żarówki LED GU10

Filtruj

Menu

Ustawienia

Utwórz darmowe konto aby zapisać ulubione produkty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się