JAK OŚWIETLIĆ OGRÓD

Umil sobie czas na wiosnę i lato - zadbaj o klimatyczne, ekonomiczne oraz praktyczne oświetlenie ogrodu, aby spędzać w nim długie, ciepłe wieczory, a także zwiększyć swoje bezpieczeństwo.

Efektywne oświetlenie ogrodu nie musi być trudne i kosztowne. Dzięki naszym produktom i poradom zrobisz to samodzielnie, a Twój ogród zyska zupełnie nowe oblicze. 

Wieczorne oraz nocne oświetlenie w ogrodzie nie tylko wydobędzie z ciemności te jego fragmenty, które są urokliwe za dnia, ale spełni także inne role. Przede wszystkim nada scenerii wyjątkowego klimatu, a poza walorami dekoracyjnymi umożliwi - dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu punktów świetlnych - swobodne przemieszczanie się między alejkami oraz relaksowanie się do późna w poczuciu bezpieczeństwa. 

Pamiętajmy, by najwięcej punktów świetlnych umieścić w pobliżu domu - przy garażu, podjeździe, tarasie, altanie. Nieco mniej umieszczamy ich w samym ogrodzie - nie chodzi bowiem o równomierne jego określenie, lecz o zadbanie o grę świateł i cieni. 

Ważne jest też zastosowanie odpowiednich źródeł światła, które emitują jednolite zabarwienie w kierunku ciepła (odcień żółty) lub zimna (niebieski). Jeśli nie spełnimy tej zasady i pojawią się różne tonacje światła, ogród nie będzie prezentował się korzystnie. 

Ponieważ nasze lampy ogrodowe wystawione będą na zmienne warunki atmosferyczne, okazjonalny kontakt z wodą, różnice temperatur i działanie promieniowania ultrafioletowego, materiały ich wykonania musi być dobrany odpowiednio. Na co zwrócić uwagę przy wyborze oprawy ogrodowej?

- stopień ochrony przeciwpyłowej i przeciwwilgociowej IP – im większa jest wartość cyfrowa, tym skuteczniejszy jest sposób zabezpieczenia oprawy świetlnej

- możliwość łatwej wymiany źródła światła

- możliwość łatwego przenoszenia oprawy do różnych części ogrodu

- zakres oświetlenia powierzchni lub wybranego fragmentu terenu zielonego – w tym wypadku granice wyznaczają żarówka i oświetlenie punktowe o małej szerokości kąta padania światła.

Sprawdź dostępne w naszym sklepie oprawy - małe, większe, o klasycznym designie. Ciekawym sposobem oświetlenia są także girlandy, które możemy zawiesić na tarasie, nad stołem lub na drzewie.

Menu

Ustawienia

Utwórz darmowe konto aby zapisać ulubione produkty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się