10 ZASAD PRAWIDŁOWEGO OŚWIETLENIA WNĘTRZ

Urządzanie wnętrza Twojego domu to nie tylko wybór koloru ścian, mebli czy dodatków. Na końcowy efekt aranżacji zasadniczy wpływ ma oświetlenie. I nie chodzi tylko o wygląd lampy - jeszcze istotniejsze jest właściwe rozplanowanie i rozmieszczenie źródeł światła, rodzaj żarówek, barwa oraz ich intensywność. Dzięki naszemu poradnikowi z łatwością rozplanujesz oświetlenie w swoim domu i mieszkaniu.

1) Podczas budowy domu lub remontu domu czy mieszkania należy pamiętać o tym, aby przed otynkowaniem ścian zrobić zdjęcia dokumentujące rozprowadzenie instalacji elektrycznej oraz zanotować odległości kabli od narożników. To ułatwi bezpieczne rozprowadzenie źródeł światła oraz prowadzenie dalszych prac czy wprowadzanie wszelkich zmian.

2) Warto pozwolić elektrykowi rozprowadzić maksymalnie dużo kontaktów i punktów oświetleniowych – najwyżej nie wszystkie od razu zostaną wykorzystane, ale mogą przydać się w przyszłości w przypadku rearanżacji wnętrza lub przy kupnie nowych lamp czy innych urządzeń elektrycznych. 

3) Pamiętaj o ściemniaczach nie tylko górnych, ale i bocznych lamp – to wygodny sposób na sterowanie natężeniem oświetlenia. W naszym sklepie znajdziesz produkty z serii Milight - to żarówki oraz taśmy sterowane pilotem lub smartfonem, które można ściemniać, a także zmieniać ich barwę.

4) Wybierz różne źródła światła - oświetlenie górne będzie przydatne ze względu na małą liczbę dni słonecznych w roku, a oświetlenie w postaci taśm czy małych lampek nada pomieszczeniu klimatu, ułatwi czytanie lub pracę. 

5) Aby uniemożliwić przechodniom oglądanie wnętrza domu czy mieszkania, ustaw na parapecie małą lampkę.

6) Sufit podwieszany jest dobrym pomysłem, ale tylko w wysokim pomieszczeniu - niskie pomieszczenie niepotrzebnie dodatkowo się zmniejszy.

7)  Stosuj nowoczesne oświetlenie ledowe zamiast zwykłych żarówek - o jego zaletach przeczytasz na naszym blogu tutaj

8) Rozmieść źródła światła w wielu miejscach, najlepiej w każdym kącie pomieszczenia. Możesz także wykorzystać oświetlenie podszafkowe lub oświetlić schody

9) Poza oświetleniem wbudowanym w ścianę upiększ wnętrze ciekawym żyrandolem lub kloszem. To nie tylko źródło światło, lecz także doskonały element dekoracyjny. 

10) Zastosuj kurtynę świetlną lub girlandy - to wyjątkowy sposób na rozświetlenie pomieszczenia i nadanie mu wyjątkowego, przytulnego klimatu.

Już wkrótce w kolejnym poradniku dowiesz się, jak oświetlić poszczególne pomieszczenia, aby były funkcjonalne, zapewniały odpowiedni klimat i intensywność światła. 

Menu

Ustawienia

Utwórz darmowe konto aby zapisać ulubione produkty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się