Korzystając z naszych usług, przyjmujesz do wiadomości, że używamy plików cookie i podobnych technologii do ulepszania i dostosowania treści, analizy ruchu, dostarczania reklam oraz ochrony przed spamem, złośliwym oprogramowaniem i nieuprawnionym dostępem. Pliki cookie służą głównie do identyfikacji Twoich danych w naszym sklepie. Przechowywany jest w nich identyfikator Twojej sesji, dzięki czemu strona wie jakie treści ma Ci wyświetlić (np. Twoje prywatne wiadomości). Więcej informacji w sekcji Polityka prywatności. Rozumiem

Kalkulator LED


Zakładając, że dzienne użycie źródeł światła wynosi 4h, koszt zakupu źródeł LED o mocy 1.7W, odpowiadającego żarówce W zwróci się po ok. miesiącach użytkowania.

Oszczędności po 1 roku:

---

Oszczędności po 5 latach:

---


Zużycie energii


 MocDzienne zużycie energiiRoczne zużycie energiiZużycie energii w podanym okresieZużycie źródeł
Żarówka---W--- kWh--- kWh--- kWh--- szt.
LED---W--- kWh--- kWh--- kWh--- szt.

Kalkulacja kosztów


 Dzienny koszt energiiRoczny koszt energiiKoszt energii w podanym okresieKoszt źródełSuma
Żarówka---------------
LED--------------

Niebywałą zaletą stosowania systemów oświetlenia LED jest znacząco mniejsze zużycie energii elektrycznej. Dobrej jakości źródła światła oparte o technologię LED mają nawet powyżej 80% skuteczności - co oznacza, że taki odsetek energii elektrycznej przekształcany jest w energię świetlną, a jedynie kilkanaście procent w ciepło. W przypadku żarówek tradycyjnych jest odwrotnie - większość energii zamienia się w energię cieplną, co powoduje duże zużycie energii konieczne do uzyskania wystarczającej ilości światła.

Jednak to nie wszystko - oprócz dużo mniejszego zużycia energii duże znaczenie ma także żywotność źródeł światła - tradycyjne żarówki trzeba wymieniać "co chwilę", natomiast żywotność żarówek LED to przeciętnie 50 000 godzin (w niektórych przypadkach nawet do 100 tys.), co oznacza, że nawet gdyby taka żarówka świeciła 24 godziny na dobę - wymienić ją będzie trzeba dopiero po 6 latach! To oczywiście przekłada się nie tylko na wygodę, ale także wymierne oszczędności - wyższa cena żarówki LED w dłuższym okresie czasu zostanie zrekompensowana z dużym naddatkiem.

Oświetlenie LED to same korzyści:

  • EKONOMICZNE - zarówno zużycie prądu, jak i trwałość oświetlenia LED przekładają się na bardzo wymierne oszczędności finansowe,
  • EKOLOGICZNE - ze względu na mniejsze zapotrzebowanie na energię do atmosfery dostaje się zdecydowanie mniej dwutlenku węgla i innych szkodliwych związków uwalnianych podczas produkcji energii elektrycznej,
  • ERGONOMICZNE - dzięki niezwykłej trwałości oświetlenie LED zamontowane raz pozwala na długie lata zapomnieć o wymianie i konserwacji - jest to szczególnie ważne w przypadku montażu w miejscach trudnodostępnych.

Niniejszy kalkulator oszczędności pokazuje najpopularniejszy produkt oświetleniowy, czyli żarówki - pamiętajmy jednak że każde źródło światła oparte o technologię LED posiada dokładnie wszystkie te zalety!

MASZ WIĘCEJ PYTAŃ ?

Nie wahaj się - po prostu skontaktuj się z naszym DORADCĄ:

+48 665 63 11 63

+48 665 04 04 04

biuro@pro-led.com.pl