Żarówki LED to doskonały zamiennik żarówek tradycyjnych i halogenowych. Przede wszystkim charakteryzują się dużo mniejszym zapotrzebowaniem na energię – dzięki temu możemy oszczędzić nawet do 90% kosztów energii elektrycznej.

Żarówki LED są także zdecydowanie bardziej trwałe – nie zużywają się podczas włączania i wyłączania, ale także długość ciągłego świecenia jest nieporównywalna z tradycyjnymi żarówkami – czas ciągłego świecenia żarówki LED dochodzi do 50 000 godzin! Biorąc pod uwagę standardowe żarówki w czasie, w jakim zużyje się jedna żarówka LED trzeba byłoby wymienić aż 50 żarówek wolframowych. Żarówki wolframowe wprawdzie są wypierane przez świetlówki kompaktowe, natomiast żarówki LED wciąż są pięciokrotnie trwalsze i zapewniają lepszą skuteczność przy mniejszym poborze prądu.

Żarówki LED są najlepszym z dostępnych punktowych źródeł oświetlenia, a zamontować je można wszędzie, gdzie tylko występuje odpowiednia oprawa. Dlatego też PRO-LED proponuje żarówki LED z różnymi gwintami, aby można było zamontować je w praktycznie każdej oprawie.

Żarówki ledowe to obecnie najczęściej wybierany rodzaj oświetlenia. Są one energooszczędne. Dają dobrą jakość światła. A co najważniejsze są bardzo żywotne. Wybierając żarówki led nie należy obawiać się częstych zmian żarówek tak w przypadku tradycyjnych modeli.

Najmodniejszym typem są żarówki ledowe ozdobne

Ich dekoracyjny wygląd eliminuje potrzebę posiadania abażuru. Modne obecnie pająki i lampy składające się z geometrycznie ułożonych drucików idealnie prezentują się właśnie z tym typem oświetlenia. Żarówki led dekoracyjne można również zakupić w różnym kolorze szkła. Mogą być one przezroczyste lub mleczne. Te pierwsze dzieli się również na te transparentne w stu procentach oraz posiadające lekko żółte tony. Barwa żarówki sprawi, że otrzymane światło będzie ciepłe i miękko otuli całe pomieszczenie. Ważną rolę w żarówkach bezbarwnych jest to, że widać jej środek, wszystkie druciki i załamania krzywizny.

Edisonki nadają wnętrzom wyrazu

Sprawdzają się bezbłędnie w pomieszczeniach urządzonych w stylu rustykalnym jak i tym delikatnym boho. Możliwości ich aranżacji jest wiele!

Żarówki led halogenowe to zamiennik do klasycznych halogenów

Co je odróżnia to np. ich żywotność. Wymienia się je dużo rzadziej od żarówek halogenowych. Oprócz oszczędności odróżnia je również możliwość wyboru barwy światła. Na rynku dostępne są żarówki led o chłodnej barwie oraz o neutralnej, a nawet ciepłej. Żarówki te posiadają różne gwinty. Tak by dopasować się do potrzeb klientów. Barwa zimna stosowana zazwyczaj jest w pomieszczeniach, gdzie światło ma być ostre i wyraźne, barwa ciepła używana jest w miejscach przeznaczonych do odpoczynku, relaksu, a neutralna najczęściej stosowana w pomieszczeniach, gdzie wykonywane są codzienne czynności.

Żarówki ledowe w domu można zakładać praktycznie do wszystkich rodzajów lamp, do plafonów i kinkietów. Najczęstszymi zastosowaniami są proste lampy sufitowe. Lampy te mogą posiadać ruchome główki, a co za tym idzie możliwość wyboru gdzie ma padać główne źródło światła.

Żarówki ledowe dostępne są w kilku rozmiarach gwintów

Tym najbardziej rozpowszechnionym jest typ E27 i posiadają go ledy o tradycyjnym kształcie oraz ledy dekoracyjne. Mały gwint tego typu to E14. Żarówki te zwane są edisonkami z racji swojego kształtu nawiązującego do pierwszych żarówek zaprojektowanych przez Edisona.Gwint GU10 oraz GU11 posiadają żarówki, które często wykorzystywane są w gablotach oraz witrynach sklepowych. Posiadają najwięcej diod, a tym samym dają najsilniejsze światło. Ten typ żarówek stosowany zazwyczaj jest w barwie chłodnej. To właśnie ona oddaje doskonale kolorystykę oraz wszystkie szczegóły, nawet w drobnej biżuterii. Typ żarówek MR16 i MR11 to odpowiedniki halogenów. Dają one oczywiście mocne światło, ale posiadają mniej diod od wcześniej wspomnianych GU. Ten typ żarówek ledowych halogenowych jest najczęściej spotykany w domach. Można je spotkać w sufitach podwieszanych a także w minimalistycznych obudowach.

Natomiast moduły ledowe to opcja stworzona do powierzchni przemysłowych i wielkoformatowych: sklepów czy witryn z ekspozycjami. Dodatkowo nadają się one do zastosowania na zewnątrz i będą działać nawet przy bardzo niskich i wysokich temperaturach, np. do ok.-40 stopni i +50 stopni Celsjusza. Przy ich pomocy można oświetlić napisy na galeriach handlowych - nazwy marek w nich dostępnych oraz samej nazwy domu handlowego. Posiadają one szerokie kąty oświetlania (do 170 stopni), dzięki czemu to co ma zostać oświetlone jest oświetlone w sposób optymalny. Napisy będą doskonale widoczne nawet z większej odległości.

Żarówki ledowe najbardziej wyróżnia jakość światła

Światło padające z żarówek ledowych jest równo rozproszone dzięki równemu ułożeniu w jej wnętrzu diod ledowych. Diody same w sobie są bardzo wydajne. Bardzo szybko się zapalają nie marnując przy tym dodatkowej mocy na rozjaśnianie. Nie nagrzewają się tak jak inne żarówki. Ten fakt wpływa również na oszczędność prądu oraz ich długą żywotność.

Zobacz także: Taśmy LED, Żarówki LED, Oświetlenie LED, Podświetlenie LED

Żarówki LED

Filtruj

Menu

Ustawienia

Utwórz darmowe konto aby zapisać ulubione produkty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się