Kliknij po więcej produktów.
No products were found.

JAK OŚWIETLIĆ BALKON I TARAS?

Dla wielu z nas lato to nie tylko czas oczekiwania na coroczny sezon wakacyjny, ale również okres sprzyjający spędzaniu wolnego czasu z bliskimi i przyjaciółmi na świeżym powietrzu, czego nie można przecenić. Dlatego warto zadbać o przyjemną atmosferę na balkonie lub tarasie - skorzystaj z naszych propozycji!

Nawet niewielki balkon może stać się wspaniałym, unikalnym i bogatym w zieleń miejscem spotkań towarzyskich. W tym celu warto jednak wyposażyć go w odpowiednie meble ogrodowe lub tarasowe, siedziska i kwietniki do zawieszenia. Ale to nie wszystko! Aby można było stworzyć tam wspaniałą atmosferę, konieczne jest odpowiednie oświetlenie balkonu.
  1. Lampki na girlandzie: Są one łatwe w montażu i dodają uroku. Możesz zawiesić je wzdłuż balustrady lub sufitu, aby stworzyć przytulne oświetlenie.
  2. Lampiony i latarenki: Te dekoracyjne elementy można umieścić na podłodze, na stoliku lub powiesić na haczykach. Mogą być zasilane bateriami, światłem słonecznym lub zwykłymi żarówkami.

  3. Oświetlenie punktowe: Małe lampki LED lub kinkiety mogą być montowane na ścianach lub balustradach, aby oświetlić konkretną część tarasu.

  4. Świece i lampiony na świeczki: Dają przytulne, romantyczne światło. Upewnij się tylko, że są bezpiecznie umieszczone, aby nie stanowiły zagrożenia pożarowego.

  5. Oświetlenie słoneczne: Panele słoneczne zasilające lampki lub latarnie są ekologiczne i nie wymagają podłączenia do zasilania zewnętrznego.

  6. Reflektory lub latarnie na wysięgnikach: Jeśli masz większy taras lub ogród, możesz rozważyć montaż reflektorów lub latarni na wysięgnikach, aby oświetlić większy obszar.

  7. Oświetlenie LED pod meblami lub na podłodze: Oferuje subtelne oświetlenie, które nadaje się do nawigacji w ciemności i dodaje efektownego akcentu.

Pamiętaj, aby wybierać oświetlenie, które pasuje do stylu i funkcji Twojego balkonu lub tarasu, i zwróć uwagę na bezpieczeństwo, zwłaszcza jeśli używasz źródeł światła, które generują ciepło.

O CZYM JESZCZE NALEŻY PAMIĘTAĆ?

Oświetlenie balkonu lub tarasu należy dopasować przede wszystkim do jego powierzchni. Dobrze zaplanowane oświetlenie, razem z aranżacją, pozwoli cieszyć się na nim wiele godzin nie tylko w ciągu dnia, ale także wieczorami i nocą. Najważniejsze jest rozłożenie źródeł światła, szczególnie na balkonach o różnej wielkości. Te o mniejszej powierzchni nie są bardzo wymagające pod względem oświetlenia. Natomiast w przypadku większych metraży można zdecydować się na kilka rodzajów oświetlenia lub zakupić długą girlandę, która dobrze rozjaśni przestrzeń wypoczynkową. Można również dodać dekoracyjne punkty świetlne, takie jak lampiony ze świecami, które dodają romantycznego nastroju podczas wspólnej kolacji na świeżym powietrzu.

Położenie balkonu również ma znaczenie, ponieważ może być bardziej lub mniej narażone na warunki atmosferyczne. To również trzeba wziąć pod uwagę podczas wyboru oświetlenia. Na przykład, w słabo oświetlonym balkonie lampy solarnych mogą okazać się nieskuteczne.

Jeśli balkon jest zadaszony, można rozważyć lampę sufitową, która nie będzie narażona na deszcz ani śnieg. Dla balkonów zadaszonych możemy także użyć lampy stołowej lub stojącej. Jeśli balkon jest odkryty, lepszym rozwiązaniem będzie oświetlenie zasilane bateriami. Niezależnie od tego, jaki rodzaj oświetlenia wybierzemy, musi być ono przeznaczone do użytku zewnętrznego, aby było odporne na warunki atmosferyczne.

Menu

Ustawienia

Utwórz darmowe konto aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się