JAK OŚWIETLIĆ SYPIALNIĘ, SALON I KUCHNIĘ

Dobrze rozplanowane oświetlenie to nie tylko niezwykle ważny element stylowej aranżacji wnętrza, lecz także zapewnienie jego funkcjonalności. Podpowiadamy, jak odpowiednio oświetlić kuchnię, sypialnię i salon, aby korzystanie z tych pomieszczeń było wygodne i przyjemne.

KUCHNIA

Lampa sufitowa umieszczona w środkowym punkcie kuchni nie jest konieczna, ponieważ nie oświetli dobrze ani blatów, ani stołu. Może ona jednak stanowić doskonały element dekoracyjny. Ciekawa lampa wisząca nada wnętrzu przyjemnej atmosfery. 

W kuchni najważniejsze jest mocne doświetlenie blatów, przy których przygotowujemy posiłki. Do tego doskonałe będzie oświetlenie podszafkowe za pomocą taśmy LED lub lampek punktowych. Możesz również wykorzystać ruchome oprawy sufitowe, których światło nakierujesz na wybrane części kuchni.

Jeśli w kuchni posiadasz część jadalną, zawieś lampę nad stołem. Lampy wiszące świetnie sprawdzą się także nad wyspą lub półwyspem, najlepiej w postaci kilku mniejszych opraw wiszących na różnej wysokości. 

SYPIALNIA

W sypialni przydatne się główne światło górne, którego używamy do przebierania się, sprzątania itd. Warto zdecydować się na oprawę, która nada pomieszczeniu przytulnego klimatu - sprawdzą się klosze kolorowe lub białe, szklane i materiałowe.

Wygodnym rozwiązaniem jest zamontowanie oświetlenia szafy lub wnęki poprzez umieszczenie taśmy LED na drążku lub ścianie. Oświetlenie szafy jest doskonałym rozwiązaniem na łatwiejsze poszukiwania ubrań o poranku bądź wieczorem. Ułatwi ono odnalezienie właściwej garderoby, a dodatkowej wygody nada czujnik ruchu. Oświetlenie drążka lub krawędzi ścianek sprawi także, że szafa lub garderoba wyglądać będzie ciekawie i elegancko.

Elementem, o którym nie możemy zapomnieć, jest lampa przy łóżku - sprawdzą się lampki do postawienia na szafce oraz lampy podłogowe. Warto zdecydować się na ciepłą barwę światła i niezbyt wysoką moc, aby nadać wnętrzu przed snem przyjemnej atmosfery. 

SALON

Salon to pomieszczenie, które jest wizytówką naszego mieszkania oraz domu. To także pokój wielofunkcyjny, który służy nam do różnorodnych celów. Dlatego niezwykle istotne jest jego odpowiednie doświetlenie, przystosowane do rozmiaru pomieszczenia, aby było ono funkcjonalne, jasne i stylowe. 

Pierwszym etapem aranżacji salonu jest rozmieszczenie w nim mebli, aby do nich dobrze dobrać rodzaje i rozmiary lamp spełniających daną dla poszczególnych części pomieszczenia funkcję. Dzięki zamontowaniu różnego rodzaju oświetlenia w wielu punktach zyskamy podział na strefy. W części wypoczynkowej idealnego klimatu nadają podłogowe lampy stojące o ciepłej, relaksującej barwie światła. 

Jako światło górne możemy wybrać oprawę wiszącą lub zdecydować się bardziej oryginalne rozwiązanie w postaci podświetlenia sufitu taśmą LED, którą w naszym sklepie wykonamy dla Ciebie w odpowiednim rozmiarze na zamówienie. 

Menu

Ustawienia

Utwórz darmowe konto aby zapisać ulubione produkty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się