Profile LED-owe służą do doświetlania pomieszczeń lub elementów w pomieszczeniach. Do zastosowania na suficie można przykładowo wybrać profile szybowe, które są proste i minimalistyczne. Oprócz równo rozłożonych diod ledowych na taśmie profil taki zawiera jedynie aluminiową obudowę. W przypadku profili ledowych nawierzchniowych, czyli montowanych na sufitach, możemy wybrać mniej lub nieco bardziej widoczną ramę aluminiową, w zależności, jaki efekt chcemy uzyskać. Wybierając profil ledowy można dobrać pasującą do pomieszczenia długości, czyli w miarę możliwości „dopasować” lampę do swoich potrzeb. Profile są bardzo łatwe w montażu. A co najważniejsze światło to jest energooszczędne i żywotne, czyli nie trzeba się martwić ich częstymi wymianami. Panele i listwy ledowe doskonale sprawdzają się również w obiektach publicznych typu np. sklepy, butiki, nowoczesne biura, a wszystko to dzięki różnym typom i możliwościom, jakie dają profile led.

Profile led kątowe idealne są do oświetlenia schodów oraz blatów roboczych np. kuchennych

Ilość diod dopasowana jest tak, aby dawać optymalne źródło światła. Listwy mocowane kątowo przy schodach instalowane są w taki sposób, aby włączać je standardowym włącznikiem. Dzięki temu rozwiązaniu schody prezentują się elegancko. Nie ma potrzeby, aby dodatkowo montować inne źródła światła. To przy schodowe będzie idealne. Profile ledowe dają bardzo dobrą jakość światła i to dzięki temu nie ma potrzeby montowania dodatkowych kinkietów czy lamp sufitowych.

Do wnętrz z sufitami podwieszanymi służą profile konstrukcyjne

W zestawach do tego oświetlenia zawarte są specjalne łączniki, które mają ułatwić i usprawnić montaż.

Profile napowierzchniowe dekoracyjne doskonale sprawdzą się do podświetlenia nisz i gablotek

Spotykane są w wersji zaokrąglonej oraz dwustronnej. Kolejnym super typem są profile okrągłe. Dzięki nim można doświetlić poręcz schodów lub użyć go w roli podświetlonego drążka na ubrania w szafie. Ta druga opcja jest najczęściej stosowana i zapewnia pełnię wygody w wyszukiwaniu ubrań. Doskonale profil ledowy okrągły sprawdza się w butikach i sklepach odzieżowych. Pamiętajmy, że diody ledowe dają doskonałą barwę światła, które jest równomiernie rozłożone, a co za tym idzie dobrze eksponuje wybrany towar.

Do wykorzystania w obiektach wielopowierzchniowych są profile nawierzchniowe Largo.

Mają one więcej możliwości jeśli chodzi o ich układ na danej powierzchni oraz ilość diod, które mogą być ułożone rzędowo i dawać więcej światła.

Profile led podtynkowe

to wszystkie te, które mogą być ukryte w ścianach czy suficie. Sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach, gdzie to właśnie światło gra główną rolę. Wpuszczając panele na przykład w ściany salonowe można podkreślić ozdobną ścianę, dekoracyjne bibeloty lub też domowy kącik z zielenią. Profile takie mogą również posłużyć jako rozgraniczenie w różnych wykończeniach materiałowych ścian - dla przykładu w przejściu pomiędzy drewnem a płytkami ceramicznymi.

Profile ledowe do płytek

To nic innego jak właśnie te wpuszczane w ścianę. Profile ledowe można również montować na podłogach. Warto przy tym sprawdzić stopień wodoodporności wybranych modeli paneli ledowych. Tak przygotowane podłogi, lub ściany, gdzie zastosowano profil ledowy, zyskują absolutnie niezwykły charakter i stają się nie tylko praktycznym oświetleniem, ale także wyjątkową ozdobą i motywem designerskim wnętrza.

Kolorystyka profili ledowych jest szeroka

Można zamówić standardową opcję w kolorze aluminium, czyli szarości lub zdecydować się na biały, czarny lub grafitowy. Jak widać choć nie dużo jest z nich widocznych to nadal wybór jest dość szeroki i każdy może dobrać to co będzie pasować do danego pomieszczenia.

Zostając przy kolorystyce, wybrać można również kolor klosza, zaczynając od: transparentnego, mrożonego po mleczny. Dzięki nim można zdecydować o tym jak rozproszone ma być światło. Najostrzejsze będzie, gdy zadecyduje się o transparentnym - doskonały wybór do powierzchni przemysłowych. W domach można wybrać oszroniony lub mleczny. Nadal otrzyma się dużą dawkę dobrej jakości światła, ale będzie ona nieco przytłumiona. Dzięki czemu opcje te są preferowane dla wrażliwych oczu.

Wybierając rodzaj profilu wybiera się również rodzaj tworzywa

Do wnętrz będzie to aluminium. Natomiast wybierając oświetlenie na zewnątrz należy wybrać stop aluminium z innym tworzywem. Są to specjalistyczne metale odporne na warunki atmosferyczne i korodowanie.

To samo tyczy się samych taśm ledowych. Wybierając profil ledowy powinien on być wodoodporny.

Zobacz także: Taśmy LED, Żarówki LED, Oświetlenie LED, Podświetlenie LED

Profile

Filtruj

Menu

Ustawienia

Utwórz darmowe konto aby zapisać ulubione produkty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się