Kliknij po więcej produktów.
No products were found.

OŚWIETLENIE LED, A EKOLOGIA - ZADBAJ O PLANETĘ!

Oświetlenie LED nie tylko zapewnia jasne i efektywne oświetlenie, ale także przynosi liczne korzyści dla środowiska naturalnego. W naszym najnowszym wpisie na blogu przyjrzymy się ekologicznym aspektom oświetlenia LED, analizując, w jaki sposób ta nowoczesna technologia przyczynia się do ochrony naszej planety.

Szeroką aprobatę zyskują rozwiązania, które są tzw. eco-friendly, czyli przyjazne dla środowiska. Do tego grona zalicza się również oświetlenie LED, które króluje pod tym względem nad tradycyjnymi technologiami oświetleniowymi. Żeby lepiej zrozumieć fenomen LED-ów, należy uważnie prześledzić wszystkie parametry. 

Oświetlenie LED, a ekologia

Diody elektroluminescencyjne, potocznie zwane diodami LED idą w parze z energooszczędnością oraz ekologią. Emitują bowiem mocniejsze światło względem tradycyjnych żarówek przy jednoczesnym zużyciu mniejszej ilości energii elektrycznej. Doskonale obrazuje to efektywność energetyczna, czyli stosunek zużytej energii do wytworzonego światła. Zwykła żarówka przekształca jedynie ok. 10% zużywanej energii w światło, a reszta zamienia się w ciepło. Natomiast diody LED wykorzystują do 90% energii na generowanie światła, co oznacza znaczną oszczędność energii elektrycznej. 

Kolejnym ważnym parametrem jest żywotność, która szacowana jest na kilkadziesiąt tysięcy godzin. W przypadku żywotności występuje ogromna rozbieżność, wynikająca ze zróżnicowania w modelach żarówek LED dostępnych na rynku. Najczęściej jednak możemy przyjąć przedział od 15 do nawet 50 tysięcy godzin. Dla porównania, tradycyjne żarówki mają ograniczoną żywotność, wynoszącą zazwyczaj od 750 do 2000 godzin. Doskonale więc widzimy, że żarówka LED może świecić nawet 25 razy dłużej. To z kolei przekłada się na rzadsze wymiany, a co za tym idzie minimalizuje generowanie odpadów. 

Łatwy recykling atutem oświetlenia LED

Oświetlenie LED nie emituje szkodliwych substancji pokroju rtęci czy ołowiu. Nie ma więc konieczności specjalnej utylizacji. Produkty LED muszą trafić do pojemnika na elektrośmieci. Ponadto oprawy LED są wykonane najczęściej z aluminium, miedzi czy tworzywa sztucznego PC. Są to więc materiały, które w całości podlegają procesowi recyklingu. 

Słowami podsumowania, oświetlenie LED stanowi zrównoważone rozwiązanie dla naszej planety. My możemy cieszyć się wyższą jakością, energooszczędnością oraz żywotnością, ale równocześnie wspieramy środowisko naturalne. Dzięki stale rozwijającej się technologii LED, mamy możliwość wyboru coraz bardziej ekologicznych produktów. Mając na uwadze te korzyści, zachęcamy do wyboru oświetlenia LED w swoich domach, biurach i miejscach użyteczności publicznej. Każdy małymi krokami może przyczynić się do ochrony naszej planety, a wybór ekologicznych rozwiązań, takich jak oświetlenie LED, jest jednym z nich. W ofercie PRO-LED znajduje się wiele produktów eco-friendly. Bez wahania doradzimy i pomożemy w wyborze odpowiednich produktów.

Menu

Ustawienia

Utwórz darmowe konto aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się